Anunt de angajare

5

În cadrul implementării proiectului „Suportul instituțional Alianței Anticorupție”, Asociația Obștească „Centrul de Analiză și Prevenire a Corupției” anunță concurs pentru postul Secretarului Alianței Anticorupție.

Scopul proiectului este consolidarea Alianței Anticorupție (AA) prin oferirea sprijinului logistic în desfășurarea activităților, vizibilitatea acestora și instituționalizarea de drept a Alianței Anticorupție.

Atribuțiile Secretarului AA:

  • Convocarea ședințelor AA;
  • Stabilirea ordinii de zi a ședințelor AA;
  • Contribuirea activă la implementarea deciziilor colective ale AA ;
  • Ținerea listei membrilor AA;
  • Dezvoltarea și actualizarea site-ului AA (www.alianta.md</a>);
  • Colaborarea cu mass-media (organizarea conferințelor de presă, participarea  la emisiuni tv și radio, avînd ca subiect  prevenirea și combaterea corupției etc.);
  • Participarea la conferințe, seminare etc.;
  • Definitivarea procesului de pregătire a documentelor pentru înregistrarea AA la Ministerul Justiției;
  • Înregistrarea AA la Ministerul Justiției;
  • Elaborarea unui  proiect de concept privind prioritățile AA.

 Candidatul trebuie să întrunească următoarele condiții:

  • Studii superioare în drept, economie sau alte domenii relevante;
  • Experiență de lucru de cel puțin 2 ani;
  • Cunoașterea sectorului guvernamental;
  • Capacități de organizator;
  • Abilități de lucru în echipă și comunicare;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză.

Termen de angajare inițială: 7 luni.

Candidații urmează să prezinte pînă la data de 10.07.2010 CV-ul și o scrisoare de motivare pe adresa: contact@capc.md.